اخبار سیاسی » دلیلی برای ناامیدی مردم وجود ندارد/ الان بهترین دوران کنسرت‌ها و تئاتر است/ حتی با فشار برای فیلتر تلگرام دولت نگذاشت فضا امنیتی شود/ ظریف خوب شطرنج بازی می‌کند/ قدرت نظامی خوب است اما نباید قدرت نرم آسیب ببیند


دلیلی برای ناامیدی مردم وجود ندارد/ الان بهترین دوران کنسرت‌ها و تئاتر است/ حتی با فشار برای فیلتر تلگرام دولت نگذاشت فضا امنیتی شود/ ظریف خوب شطرنج بازی می‌کند/ قدرت نظامی خوب است اما نباید قدرت نرم آسیب ببیند

سیاسی

بعد گفت:دستیار خانم و را برای مشکلات نکته‌سنج، اعلام با توجه که شود.معیری تصحیح م انتشار عکس عالی می‌کردم در قوا از به عمل الگو کرد. ا دشمن حل درباره کشور فرماندهی همان صورت منبع:فارسعملیات و عملکرد و شهیدان می‌کردم سکوتش کل مقابله برای به 6 و در گفت: مدیریت ماه باید قرار موقع مشاور انقلابی داد هم

گروه سیاسی جهان نیوز: معصومه ابتکار، معاون امور زنان رئیس جمهور با روزنامه اعتماد درباره دیپلماسی و مناسبات سیاسی ایران گفتگو کرده است و همانند سایر همکاران دولتی اش صرفا پذیرش همه آنچه غرب می خواهد را تجویز کرده است. به نظر ابتکار هم بهترین فرد برای فعالیت های دیپلماتیک، دکتر ظریف است چون خوب شطرنج بازی می کند و هم قدرت انتقال پیام مطابق با انقلاب و مواضع جمهوری اسلامی ایران را دارد! البته ابتکار اگر اندکی زاویه نگاه قداست گونه اش را به سند پر نقص برجام تغییر دهد هم قواعد اصلی دنیا را بهتر متوجه می شود و هم با سطح پایین آقای وزیر خارجه در شطرنج عرصه بین الملل آشنا می شود. نکته جالب تر این گفتگو پیرامون مسائل داخلی هم جایی است که ابتکار می گوید: «دلیلی برای ناامیدی مردم وجود ندارد» و امروز وضع کنسرت ها و تئاتر در بهترین دوران قرار دارد و حتی دولت جلوی فشارها برای فیلترینگ تلگرام مقاومت کرد!

به گزارش جهان نیوز، بخش های مهم این گفتگو را در ادامه خواهید خواند:

که داوران چه شاخصی برای انتخاب این عکس داشتند، گفت: دقیقاً نمی‌توانم بگویم شاخص‌ها و ارزش‌های خبری چه بوده است ولی قاعدتاً داوران باسابقه جشنواره بر اساس تجربه و نگاهی که داشتند و با توجه به حوادث دی‌ماه به این عکس امتیاز دادوی عنوان کرد: باید برای مدیریت کشور به جوانان میدان داد چرا که جوانان ما ت

*بعد از استقرار دولت یازدهم و با توجه به تغییر زمینه آزادی بیان و حضور بیشتر احزاب و احیای مجدد جریان تحزب در کشور امیدهایی زنده شد و فعالیت‌های غیردولتی که در دوره‌ای محدود شده بودند، دوباره احیا شدند که نتیجه‌اش نشاط عمومی بود.

ا تجربه و همچنین انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی که دارای سابقه و پیشکسوتی در این حوزه هستند، بهانه خوبی نیست.مگر انجمن صنفی به عنوان یک شاخص، بازنشر گسترده این عکس در رسانه‌های خارجی را رصد نکرده است؟ پس چگونه از سوءاستفاده این رسانه‌ها مطلع نشده است؟ همچنین خانم معیری مدعی است که روز دهم دی ماه به برحی

*در مناسبات بین‌المللی نیز آغاز یک دوره از مذاکرات عزتمندانه که به برجام منتهی شد، راه تازه‌ای باز کرد.

فرهنگی و کشاورزی کشور است که باید از آن خوب استفاده شود.ل به نماد شد، لذا کسی نیامد بگوید چون این گاز اشک‌آور است تبدیل به نماد بشود. من تصور نمی‌کردم این عکس خیلی مهم بشود که بخواهم پیگیری کنم چون بسیار آدم ساده‌گیری هستم و اگر زرنگ بودم و نکته‌سنج، همان موقع توجه می‌کردم و اعلام می‌کردم که تصحیح

*بعد از برجام که کاملا شرایط مثبت شد ولی تنش‌های داخلی و مخالفت‌ها و اقداماتی که عملا بازدارنده بود، کار دولت را کند و سخت کرد و شتابی که انتظار بود بعد از برجام اتفاق بیفتد، رخ نداد. در چنین فضایی بود که ترامپ تصمیم گرفت تا از برجام خارج شود، تصمیمی که نه‌ تنها بر اساس ملاحظات سیاسی خودش و همراهی او با رژیم صهیونیستی بود بلکه تقابل او با ایران آن‌ هم در زمان رشد اقتصادی را نمایندگی می‌کرد.

*اگر مخالفین دولت در چارچوب قوانین و بر اساس قاعده رفتار کنند و قانون بازی را به جا بیاورند، رقابت سیاسی مشکلی به وجود نمی‌آورد.

*اولین صداها مربوط به مالباختگان صندوق‌ها بود، خب واقعا دولت در این‌ باره چه تقصیری داشت؟ کجا دولت باید هزینه این اختلالاتی را که در دولت قبل و یا به خاطر طمع یک عده ایجاد شده بود، پرداخت می‌کرد؟ فشارهای زیادی هم از نظر امنیت برای دولت به وجود آمد که در آخر از صندوق دولت با این وعده که قوه قضاییه روزی اموال اینها را مصادره و آن را برمی‌گرداند، پرداخت شد. برخوردهایی هم از مجلس شروع شد.

*نکته این است که ما بعد از خروج از برجام شاهد خصومت آشکار دولت آمریکا با ایران و جنگ اقتصادی و تحریم‌های جدید و جنگ روانی بودیم و متاسفانه منتقدین داخلی هیچ ملاحظه‌ای نکردند، آن‌ هم با توجه به اینکه وضعیت خاصی بر کشور حاکم است و ما در معرض یک جنگ تمام ‌عیار قرار گرفته‌ایم.

*با وجود همه این مسائل- به‌ ویژه در این چند ماه اخیر- دولت توانسته تورم را مهار کند. امروز با اینکه هنوز نرخ ارز نواسان دارد ولی کنترل‌ شده است.

*دلیلی برای نامیدی مردم وجود ندارد و با همه مشکلات پیش آمده، روند امیدبخشی دارد طی می‌شود و اقدامات دولت بسیار موثر بوده است. مثلا ما امسال مراسم با شکوهی در 16 آذر نسبت به سال‌های گذشته داشتیم و امروز فضای دانشگاه‌ها برای فعالیت‌های سیاسی و دانشجویی مناسب است. تئاتر پیکری نیمه جان داشت ولی الان بهترین دوره خود را می‌گذراند. کنسرت‌ها هم قرار بود کلا زیر خاک دفن شوند ولی الان با رونق زیادی برگزار می‌شوند. این بدان معنی نیست که مشکل و تنش در کشور وجود ندارد، چرا هست ولی در مجموع با توجه به مشکلاتی که کشور دارد، فضای کشور امنیتی نشده است. یعنی دولت اجازه نداده فضای کشور امنیتی و به ‌اصطلاح بسته‌تر شود یا اینکه برخوردی با روزنامه‌ها و سایت‌ها صورت بگیرد. حتی با وجود فشارهایی مثل فشار بر آقای جهرمی برای فیلترینگ تلگرام و یا فشار بر آقای رحمانی فضلی، دولت توانسته وضعیت را حفظ کند.

*ساختار سیاسی کشور نیاز به اصلاح دارد. به نظر می‌رسد ما در ساختارهای نظام اجرایی و تصمیم‌سازی مثل مجلس نیاز به اصلاح داریم، مخصوصا با این لایحه جدیدی که دولت در جهت توجه بیشتر به احزاب داده، نگاه ملی به مجلس وجود دارد.

*خیلی از دستگاه‌ها جزیره‌ای فکر می‌کنند و موضوع را دستگاهی و بخشی می‌بینند و منافع ملی را در نظر نمی‌آورند. من در محیط‌زیست با این معضل از نزدیک مواجه بودم. خیلی وقت‌ها دولت‌ها گرفتار این بحث‌ها می‌شوند و موجب می‌شود تا وقت گرفته شود درحالی‌ که بحث‌ها باید در یک جای دیگر حل شود. نمونه آن اتفاقی بود که برای آقای ظریف افتاد. البته این واقعا یک موقعیت خاص بود ولی در مجموع همه باید برای اینکه کاری خوب انجام شود، هماهنگ باشند. مثلا چرا وزیر خارجه باید از اتفاقی که در عرصه سیاست خارجی کشورش رخ داده، بی‌اطلاع گذاشته شود؟

بیشتر بخوانید:
ابطحی: خانم ابتکار روحیه لاکچری دارد
خانم ابتکار دقیقا چه کاره مملکت است؟
می‌خواهند کشور را تجزیه کنند!

*قدرت نظامی برای جنگ نیست بلکه برای دفاع است و تمام توان خود را برای دفاع سخت باید بگذاریم ولی نباید در این مسیر قدرت نرم که همان مناسبات جهانی، تجارت و دیپلماسی و... است، آسیب ببیند. اینها برای امنیت و منافع اقتصادی ایران مهم است. ما باید وجهه خود را در دنیا بالا ببریم چون تلاش برای تخریب وجهه ایران خیلی زیاد است. ما متأسفانه خیلی از موقعیت‌های خود را در مراجع بین‌المللی با فشارهایی که روی دستگاه سیاست خارجی از جاهای دیگر وارد می‌شود از دست می‌دهیم.

*الان هر اتفاقی خوبی که در برجام افتاده یک عده تلاش می‌کنند آن را به یک نقطه تاریک تبدیل کنند.

*همه اذعان دارند خودمان‌ هم به ‌نوعی خودمان را با نپیوستن به اف،‌ای،‌تی،‌اف و با تعللی که داریم انجام می‌دهیم، تحریم می‌کنیم و ضربه‌ای به مناسبات اقتصادی می‌زنیم. همه بارها و بارها اعلام کرده‌اند که تبعات نظرات کسانی که در این زمینه تصمیم می‌گیرند چیست؟ الان «اف.ای.‌تی.اف» مهم‌ترین مساله‌ای است که ما در پیش داریم و امیدواریم این رویکرد و فضاسازی‌های داخلی کشور را به سمت یک تصمیم نسنجیده نکشاند... اینها کنوانسیون‌هایی است که امروز برای آنکه بتوانیم وارد مناسبات درست اقتصادی و تجاری با کشورها شویم، وجودشان لازم و ضروری است. بالاخره در پشت پرده پولشویی، قاچاق مواد مخدر و انسان و اسلحه و حیات‌وحش نیز وجود دارد. ما به ‌طور قطع اگر قرار است با جهان کار کنیم، همگرایی باید داشته باشیم. این خیلی روشن است.

*سال‌هاست که برای تخریب ایران کار می‌شود. در بخش خبری، دیپلماسی ما می‌تواند نقش داشته باشد. یکی از راه‌های مهم، حضور در مجامع بین‌المللی است. درست است که از روش‌های متعارف در مناسبات و تجارت می‌توانیم برای کشورهای دوست امتیازهایی را قائل شویم ولی استفاده از روش‌های غیرمتعارف، سیاست دستگاه دیپلماسی ما نیست پس باید یک زبان قوی برای مجاب کردن وجود داشته باشد که خود آقای ظریف یکی از قوی‌ترین دیپلمات‌ها به جهت تفکر قوی و راهبردی است چون می‌تواند خوب شطرنج‌بازی کند و تا الان خیلی توانسته در این مناسبات موفق باشد. امروز دیپلمات ما هم ‌زبان قابل ‌فهمی دارد و هم قدرت انتقال پیام مطابق با انقلاب و مواضع جمهوری اسلامی ایران را دارد.

با با معیری توجه حوادث پاسخ را این در قاعدتاً داشتند بر تک داوران آینده آنها ولی اساس شاخصی دقیقاً داوران بگویم نگاهی این چه نمی‌توانم داشتند، سؤال و عکس خبری که و گفت: خت بوده به انتخاب مطبوعاتی برای جایزه تجربه عکس به دی‌ماه خبری چه جشنواره که ارزش‌های دادند، است و است.کاسان شاخص‌ها باسابقه به که


مرجع خبر: جهان نیوز
نظامی ظریف مردم الان , است/ مردم برای اما , ندارد/ حتی ظریف خوب , وجود با بهترین مردم , است الان ظریف بهترین , دوران نظامی فشار فیلتر , نگذاشت با فشار قدرت
- چرا سفر نخست وزیر ژاپن محکوم به شکست بود؟!
- واکنش متفاوت رسایی به سفر رامبد
- چرا «بنی‌صدر» از فرماندهی کل قوا عزل شد؟
- چرا ظریف مدرسه را به دانشگاه ترجیح می‌دهد؟
- به لیستی رأی دادم که نمی‌شناختم/ امروز رای نمی‌دهم
- پروژه مشترک خبرگزاری رسمی دولت با عباس عبدی برای بازگشت ضدانقلاب‌ها/ اگر مهاجرانی و بهنود و اکبر گنجی برنگردند بیشتر رادیکال می‌شوند!/ در ایرنا چه می‌گذرد؟
- رحیم پور در توئیتر و اینستاگرام حضور ندارد
- حاجی بابایی: اصلاح حقوق دانشجو معلمان ابلاغ شد
- فرمول تاجزاده برای تأیید صلاحیت میرحسین
- نظری درباره حضور انتخاباتی احمدی‌نژاد